3 سوالی که در اولین جلسه آشنایی باید بپرسید

3 سوالی که در اولین جلسه آشنایی باید بپرسید


اولین قرار با کسی که برای ازدواج به شما معرفی شده، خیلی گنگ و پر اضطراب به نظر می رسد. اما این ۳ سوال می‌تواند کمکتان کند تا معاشرتتان را خوب شروع کنید و شناخت مناسبی به دست آورید.

خواستگار

شاید از اینکه هر بار با آدم‌های مختلفی قرار بگذارید و هفته‌ها یا ماه‌هایتان را صرف شناختن او کنید، خسته شده‌اید. احتمالاً می‌دانید که به دنبال چه خصوصیاتی در فردمقابلتان هستید و چه رفتارهایی را می‌توانید و چه رفتارهایی را نمی‌توانید درباره همسر آینده تان تحمل کنید. وقتی برای بار اول روبروی کسی می‌نشینید احتمالاً خیلی دوست دارید بدانید که آن ویژگی‌هایی که به دنبالش هستید را دارد یا نه.
این سه سوال به شما کمک می‌کند خیلی سریع هر فردی را ارزیابی کنید و با اینکه ۱۰۰٪ نیستند اما می‌توانند کمکتان کنند بفهمید که آیا آن فرد به دردتان می‌خورد یا نه.

 

سوال ۱: تا به حال نزدیکی عاطفی با شخصی داشته ای؟
ممکن است طرف مقابل شما سابقه یک رابطه یا نامزدی بهم خورده را داشته باشد. شاید کسی دیگر را دوست داشته و به او نرسیده و حالا برای تسکین آلام این رابطه به پایان رسیده، می خواهد یک ازدواج سرسری با شما داشته باشد. پرسیدن این سوال اهمیت دارد چون:
الف) ممکن است هنوز او را دوست داشته باشد و باعث شود که از نظر احساسی نتواند در دسترس شما قرار گیرد.
ب) ممکن است به طور ناگهانی تصمیم بگیرد به او برگردد و از ازدواج با شما منصرف شود. قسمت دوم این سوال این است که چرا با فرد قبلی رابطه‌اش را تمام کرده است. به دقت به حرف‌های او گوش دهید. اگر دیدید همه تقصیرها را به گردن نامزد سابقش می‌اندازد، به هیچ عنوان به او اعتماد نکنید.

به چیزهایی که می‌گوید خوب توجه کنید چون این منعکس کننده خصوصیات خود اوست. اگر می‌گوید وفاداری برایش خیلی مهم است، احتمالاً خودش هم آدم وفادار و متعهدی است

سوال ۲: چه معیارهایی برای انتخاب داری؟

به چیزهایی که می‌گوید خوب توجه کنید چون این منعکس کننده خصوصیات خود اوست. اگر می‌گوید وفاداری برایش خیلی مهم است، احتمالاً خودش هم آدم وفادار و متعهدی است. خیلی از مردها بی‌وفایی را به گردن زنان می‌اندازند درحالی که در واقعیت او با آن زن رفتار خوبی نداشته است و زن هم درمقابل خشمگین شده و دیگر به او تمایلی نشان نمی داده است.

 

سوال ۳: پنج سال آینده خودت را چطور می‌بینی؟
این سوال لایه‌ای از واقعیت‌ها را برملا می‌کند. اگر گفت قصد مهاجرت دارد، بپرسید ��جا و چرا؟ اگر گفت می‌خواهد کوله‌پشتی‌اش را برداشته و جهانگردی کند، باید ببینید آن نوع زندگی خانه‌به‌دوشی با انتظارات شما جور درمی‌آید یا نه. اگر می‌گوید بچه ها مهمترین قسمت زندگی هستند آیا فکر می‌کنید می‌خواهید زندگی‌تان را با این فرد قسمت کنید؟ اگر گفت قرارهای ورزشی منظمی که با دوستانش دارد قسمت مهمی از زندگی او را تشکیل می‌دهد، آیا می‌توانید تحمل کنید که شما در خانه تنها بوده و او به قرار با دوستانش بگذراند؟

 
 

بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از مردمان 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه