کیمیا علیزاده مدال برنز را بر گردن آویخت

به گزارش جوان ایرانی، در ادامه آخرين روز از بيست و دومين دوره مسابقات تكواندوی قهرماني جهان (G۱۲)، در ورزشگاه «تراكتور» شهر چليابينسك روسيه، كيميا عليزاده تكواندوكار وزن ۵۷- كيلوگرم كشورمان در مرحله نيمه نهايی اين رقابتها رو در روی «مايو هامادا» از ژاپن (نايب قهرمان دوره قبل مسابقات قهرماني جهان) قرار گرفت و در پايان با قبول شكست ۵ بر ۲، نخستین مدال برنز رقابتهای قهرماني جهان بانوان در تاريخ تكواندوی زنان ايران را به گردن آويخت.

كيميا عليزاده روز گذشته براي راهيابی به مرحله نيمه نهايی اين مسابقات، ابتدا به مصاف «ماگدالنا لپروسکا» از لهستان رفت و در پايان با نتيجه ۱۰ بر صفر برنده شد، سپس در مرحله دوم با «مارتینا زوبسیک» از كرواسی، دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن رقابت كرد كه پس از تساوي ۳ - ۳ در راند طلايی به برتری رسيد و با شايستگي به مرحله سوم راه يافت.

تكواندوكار شايسته كشورمان در سومين مبارزه نيز «چينه لويس» امريكايي را پس از تساوي ۴ - ۴، در راند طلايی از پيش رو برداشت و در ادامه، برای راهيابي به جمع چهار تكواندوكار برتر با «جيد جونز» انگليسی، قهرمان المپيك لندن و نفر اول رنكينگ المپيك و جهان رقابت كرد كه در پايان با يك رقابت زيبا، جذاب و ديدني ۱۰ بر ۹ به برتري رسيد و راهي مرحله نيمه‌نهايی شد.

اين نخستین مدال تاريخ تكواندوی بانوان ايران در مسابقات قهرماني جهان است. این دوره از مسابقات ار روز ۲۲ اردیبهشت ماه در ۸ وزن جهاني با حضور ۸۷۵ تكواندوكار از ۱۴۴ كشور به ميزبانی روس‌ها آغاز و امروز دوشنبه به پایان می‌رسد.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان در تمامی اوزان و در بخش زنان در ۵ وزن حضور پیدا کرده است. به نفرات اول اين مسابقات ۱۲۰ امتياز، نفرات دوم ۷۲ امتياز و نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتياز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی، در راستای كسب سهميه المپيك ريو ۲۰۱۶ تعلق خواهد گرفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه