پورشیب طلا گرفت - سنچولی روی سکوی سوم

به گزارش خبرنگار مهر ، در این مسابقات 929 کاراته کا از 68 کشور حضور داشتند که ذبیح الله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم با شکست همه رقبا صاحب مدال طلا شد. وی کار خود را با برتری 2 بر صفر مقابل نماینده قزاقستان آغاز کرد و سپس حریفی از انگلستان را 6بر صفر از پیش رو برداشت و در ادامه با برتری نزدیک 5 بر چهار مقابل کاراته کایی از لهستان راهی دور چهارم شد.

این کاراته کای کشورمان در این مرحله 2 بر صفر نماینده الجزایر را شکست داد و به فینال رسید. "تزنوس" قهرمان يونانی اروپا حریف پورشیب در این مرحله بود که نماینده کشورمان 6 بر پنج صاحب پیروزی شد و راهی بازی فینال شد. وی در جدال برای کسب مدال طلا "گوگيتا"ي گرجستاني که همین دو ماه قبل قهرمان جهان شده بود را در یک مبارزه تماشایی 3 بر صفر شکست داد تا سال 2015 را با مدال طلا آغاز کند.

آرگای ژاپنی نایب قهرمان جهان و قهرمان بازیهای آسیایی، گوکان از ترکیه دارنده عنوان قهرمانی اروپا و نفر سوم جهان، کاراته کای مصری دارنده مدال طلای آفریقا و نفر سوم جهان، کاراته کای آذربایجانی نایب قهرمان جهان و اروپا و حریف مقدونیه ای که 3 دوره عنوان سومی اروپا را در کارنامه داشتند نفراتی بودند که در وزن پورشیب شرکت کرده و از دست يابی به مدال بازمانده بودند.

ایمان سنچولی در وزن 84+كيلوگرم صاحب مدال برنز شد. وی با برتری مقابل نمایندگان اسپانيا(8 بر صفر)، پرتغال(5-0)، اوكراين(8-0) راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله 4بر صفر به کاراته کای آلمانی باخت و راهی گروه بازنده شد. سنچولی در این مرحله ابتدا نماينده هلند را 5 بر صفر و در ادامه حريف فرانسوي را 11 بر 6 شكست داد و روی سکوی سوم ایستاد.

سعید احمدی در وزن 67-کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، نمایندگان فرانسه ، آلمان و اوکراین را شکست داد و سپس 6 بر 2 مغلوب حریفی از فرانسه شد. احمدی در گروه بازنده ها نماینده دیگری از فرانسه را از پیش رو برداشت ولی به "تولار آقازاده" از آذربایجان باخت و از دست يابی به مدال بازماند. امیر مهدی زاده دیگر کشورمان در این وزن حریفانی از روسیه، آرژانتین ، اسپانیا و مقدونیه را شکست داد و سپس برابر کاراته کای مجارستانیمغلوب شد و با توجه به اینکه این کاراته نتوانست به فینال راه یابد مهدی زاده هم از دور مسابقات کنار رفت. حسین سمندر سومین نماینده ایران در ایت وزن همان دور نخست برابر نماینده مقدونیه 3 بر 2 شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

محمد شهرياري در وزن 60-كيلوگرم، مقابل حريف فرانسوي 8 بر صفر شكست خورد و حذف شد.در وزن 75-كيلوگرم ابراهيم حسن بيگي نماينده آرژانتين را 5 بر صفر برد و در ادامه 3 بر 2 از كاراته كاي گرجستاني شکست خورد و از دور رقابتها كنار رفت.در همين وزن آرش علي نژاد مقابل نماينده مراكش 5 بر يك مغلوب شد و حذف گرديد.

در بخش كاتاي تيمي مردان هم تيم منتخب تبريز متشكل از احد شاهين، آرمين روشني و فرزاد محمد خانلو ابتدا نماينده اسپانيا را 5 بر صفر از پیش رو برداشت و سپس مقابل "تيك" كويت 3 بر 2 نتيجه را واگذار كرد تا در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه دهد. در اين جدول ابتدا حريفي از اوكراين را 5 بر صفر مغلوب كرد و در برابر تيم ايتاليا 5 بر صفر شكست خورد و حذف شد.

در بخش بانوان هم فاطمه چالاکی در اولین مبارزه برابر حریفی از اسلواکی 2 بر یک شکست خورد و حذف شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه