پرسپولیس گابریل را برای النصر می خواهد

باشگاه پرسپولیس در تلاش است فرناندو گابریل بازیکن برزیلی خود را برای بازی با النصر آماده کند چون برای این دیدار حساس نیاز به این بازیکن دارند

گابریل در حال حاضر تنها بازیکن مصدوم تیم است. او روز یکشنبه برای معاینه به پزشک مراجعه کرد و بخیه هایش کشیده شد و اجازه انجام تمرینات بدون درگیری و احتمال برخورد فیزیکی با ناحیه سر داده شد. گابریل در این مدت روی دوچرخه ثابت کار می کرد تا توان بدنی او افت نکند و از دیروز هم با اعلام پزشک که تکان های ناشی از دویدن مشکلی ایجاد نمی کند، دویدن در کنار تیم را آغاز کرد.

گابریل باید گارد بزند

میثم علیپور پزشک گابریل اعلام کرد؛ آسیبب دیدگی او تا سه هفته دیگر بهبود می یابد و ترمیم استخوان ها کامل می شود و این بازیکن می تواند بدون گارد محافظ بازی کند اما برای بازگشت زودتر از این زمان باید گارد محافظ تهیه شود. البته این بخش کار، حساسیت و دشواری خاصی دارد. شرایط گابریل با موردی مانند آنچه برای پیتر چک پیش آمد فرق می کند. از سوی دیگر گاردهایی که در ایران وجود دارد، بیشتر برای محافظت از بینی است. مورد گابریل از این جهت خاص است که ضایعه در نزدیکی چشم است، حتی پزشک جراح عنوان کرد اگر ضایعه فقط دو میلیمتر نزدیکتر بود، عصب چشم را قطع کرده و بینایی از دست می رفت.

داور باید گارد را تائید کند

عضو کادر پزشکی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: ما سفارش تهیه گارد ویژه ای را داده ایم که منتظر آماده شدنش هستیم تا شرایط آنرا بررسی کنیم. این محافظ باید به شکلی باشد که منطقه شکستگی را کاملا حمایت کرده و از انتقال نیروی هر ضربه ای به موضع آسیب دیده جلوگیری کند و از این جهت باید طرح، شکل و جنس آن از سوی پزشک متخصص تائید شود. از سوی دیگر این محافظ با این ویژگی ها نباید میدان دید بازیکن را محدود کند که ترکیب این دو عامل با توجه به نزدیک بودن منطقه آسیب دیده با چشم، بخش اصلی دشواری کار است و علاوه بر این ها این محافظ باید از نظر جنس و طرح از سوی داور مسابقه تائید شود. اگر این شرایط فراهم شود، آنگاه این بازیکن برای بازی با النصر در اختیار کادر فنی خواهد بود و در غیر این صورت با توجه به اعلام پزشک جراح، گابریل از بازی با لخویا در اختیار تیم خواهد بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه