نیمه گم شده تان را کشف کنید

نیمه گم شده تان را کشف کنید


تست های ازدواج معمولا نمی توانند همه واقعیت را به شما بگویند اما تست هایی که به خودشناسی شما کمک می کنند، می توانند نشانتان دهند که از زندگی چه می خواهید و باید به چه سمتی حرکت کنید تا زندگی موفقی داشته باشید.تست هایی که در ادامه می آید از همین جنس است. به شما کمک می کند خودتان را بشناسید و بفهمید چه همسری مناسب شما است.

تست ازدواج

تست ازدواج

تست ازدواج

تست ازدواج

چه نمره‌ای می‌گیرید؟
برای امتیاز دادن به آزمون، برای هر پاسخ  کاملا مخالف به خودتان صفر امتیاز بدهید و یک امتیاز برای هر پاسخ مخالف، دو امتیاز برای هر پاسخ موافق و  سه امتیاز برای هر پاسخ کاملا موافق.  بعد از این، امتیازهای هر معیار را با هم جمع کنید. معیار اول میزان اینکه چقدر شما فردی جست‌وجوگر هستید را اندازه‌گیری می‌کند. معیار دوم اینکه چقدر فرد سازنده‌ای هستید را نشان می‌دهد. معیار سوم مشخص می‌کند شما چقدر مدیر هستید و معیار چهارم اینکه چقدر فردی مذاکره کننده‌ای هستید را  می‌سنجد. دو معیاری که امتیازتان در آن بیشتر است ویژگی‌های شخصیتی اولیه و ثانویه‌تان را مشخص می‌کند.

خودشناسی اولین قدم برای ازدواج است. با خودشناسی می توانید ملاک ها و معیارهایتان را تنظیم کنید. بدانید که هستید، از زندگی چه می خواهید، از شریک زندگی تان چه انتظاراتی دارید

چرا خودشناسی ضروری است؟
بخش اعظم مشکلات ازدواج جوانان از عدم ملاک و معیار برای ازدواج ناشی می‌شود. فرد هنوز به آنچه می‌خواهد شناخت پیدا نکرده است و اگر به نوای درونی خود گوش فرا دهند و با خود واقعیشان مشورت کنند، کمتر دچار مشکل می‌شوند. خودشناسی اولین قدم برای ازدواج است. با خودشناسی می توانید ملاک ها و معیارهایتان را تنظیم کنید. بدانید که هستید، از زندگی چه می خواهید، از شریک زندگی تان چه انتظاراتی دارید و چه چیزهایی باعث خوشبختی تان می شود. پس از خودشناسی شما می توانید به دنبال شبیه ترین فرد ممکن به خودتان باشید و روی ازدواج با او فکر کنید.


شباهت یا تفاوت؟
در ازدواج هایی که زوج ها بیشترین مشابهت ها را با هم دارند، پایداری و رضایتمندی بیشتری مشاهده می شود. تفاوت ها شاید در ابتدای رابطه برای دوطرف جذاب باشد اما آنچه رابطه را ماندگار می کند، شباهت ها است. رابطه هایی که در آن زوج ها تفاوت های چشمگیر دارند، یا در موارد ریز و درشت با هم متفاوتند، خیلی زود کسالت بار، پر تنش، آزارنده و سست می شود.

 

برای اطلاع از طرح همسان گزینی تبیان اینجا کلیک کنید

 

فراوری: فاطمه ایمانی

بخش کلوب ازدواج تبیان


برگرفته از سیب سبز، جام جم


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه