نمی‌توانیم به نفرات سن بالا بگوییم برو - روزبهانی بعد از 10 سال شد احسان روزبهانی

روح الله حسینی در گفتگو با برنا:

نایب رئیس فدراسیون بوکس گفت: امید اصلی ما برای کسب سهمیه المپیک، بازی‌های آسیایی سال 95 خواهد بود.

نمی‌توانیم به نفرات سن بالا بگوییم برو - روزبهانی بعد از 10 سال شد احسان روزبهانی - تصویر 1

روح الله حسینی نایب رئیس فدراسیون بوکس در گفتگو با برنا درباره آخرین وضعیت تیم ملی بوکس و همچنین تیم های پایه و مسابقات پیش روی این رشته رزمی صحبت کرد.

وی ابتدا درباره اردوی قزاقستان توضیح داد: اردوی بسیار خوبی بود. بچه ها مسابقات پایاپایی را با تیم قزاقستان که نفرات اصلی هم در آن حضور داشتند برگزار کردند و اگر تیم های ازبکستان و روسیه هم می توانستند در تورنمنت چهار جانبه حضور پیدا کنند، این اردو می توانست نتایج بهتری را هم برای ما داشته باشد.

حسینی در ادامه در مورد اردوی حال حاضر تیم ملی بزرگسالان که در تهران در حال برگزاری است، عنوان کرد: این اردو از سوم اسفند ما آغاز شد و تا 17 روز هم ادامه پیدا کرد تا بچه ها برای مسابقات حصر آبادان که از 22 اسفند آغاز شد ، به مرز آمادگی برسند.

نایب رئیس فدراسیون بوکس درباره تیم های شرکت کننده در مسابقات آبادان هم صحبت کرد: 6 تیم خارجی ترکیه، داغستان، عراق، لتونی، افغانستان و پاکستان تیم های خارجی این مسابقات هستند. اگر مشکلات آب و هوایی در آبادان به وجود نمی آمد، تیم های بهترین مثل قزاقستان حضور می یافتند اما متاسفانه این اتفاق به وقوع نپیوست.

رئیس جدید سازمان لیگ درباره حواشی اردوی تیم ملی و اینکه اکبر احدی از وضعیت ملی پوشان راضی نیست خاطرنشان کرد: صحبت خاصی درباره میانگین سنی بچه ها نشد. بحث بر سر این است که وقتی در انتخابی ها نفرات 30 ساله و بالاتر از آن، حریفان جوان خود را شکست می دهند کاری نمی توان کرد و نمی شود به آن ها بگوییم برو بیرون. در ضمن ما 3 اردوی خیلی خوب برای سنین 18 تا 21 سال برگزار کردیم و همچنین در آینده هم سعی می کنیم از این نفرات در اردوهای مختلف استفاده کنیم.

وی در ادامه افزود: نفرات اصلی را شناسایی کردیم ولی دوباره به مرور زمان فراخوان خواهیم زد تا نفرات جدید و کسانی که گمان می کنند حقشان حضور در تیم ملی است خودشان را محک بزنند.

حسینی که پیش از این از تماس فدراسیون با شهرستانی ها خبر داده بود، توضیحاتی داد: شهرستان ها با من در تماس اند. به آن ها اطلاع دادم اگر نفرات جدیدی داشتند به اینجا بفرستند. البته ما حدود 95درصد این استعدادها را شناخته ایم در حال حاضر در قسمت نوجوانان 2 یا 3 چهره خوب دیده شده اند که می توانند در آینده کمک حال تیم ملی باشند.

او درباره احتمال ظهور پدیده ای مثل احسان روزبهانی در آینده ای نزدیک برای ایران توضیحات جالبی داد: آقای روزبهانی از سال 83 در اردوهای تیم ملی حضور داشته و الان بعد از 10 سال به این موفقیت ها رسیده است و شده احسان روزبهانی.

حسینی درباره مسابقات پیش روی بوکس در سال آینده گفت: مسابقات نوجوانان آسیا در فروردین ماه برگزار می شود و البته مسابقات آسیایی بزرگسالان هم در خردادماه به انجام می رسد . در ضمن مسابقات جهانی دوحه در مهرماه به انجام می رسد واین بازی ها به گونه ای مسابقات کسب سهمیه المپیک هم به حساب می آید. لازم به ذکر است که امید اصلی ما برای کسب سهمیه المپیک ریو اوایل سال 95 و مسابقات آسیایی تایلند خواهد بود.

وی در انتها این گونه نظر خود را درباره بوکس در سال 93 برای کشورمان گفت: تقریبا درنیمه دوم امسال عملکرد خوبی داشتیم. همچنین احسان موفق شد اولین سهمیه المپیک 2016 را برای کشورمان به ارمغان بیاورد و به نظرم نتایج ما در بازی های آسیایی اینچئون هم قابل قبول بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه