موفقیت کره‌ و ایران و ناکامی میزبان - علیزاده و عاشورزاده درخشیدند

به گزارش جوان ایرانی، این دوره از رقابتها صبح جمعه ۲۳ مردادماه با حضور ۲۴۵ تکواندوکار از ۵۲ کشور به میزبان روسیه در سالن تربیت بدنی دینامو شهر مسکو آغاز شد، مسابقاتی که از سری رقابتهای G۴ برگزار شد و به دلیل امتیاز بالا و حضور اکثر قهرمانان و مدعیان جهانی به مدت سه روز در بالاترین سطح فنی برگزار شد.

در میان نفراتی که اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در «چلیابینسک» موفق به کسب مدال طلای جهان شده بودند، در بخش مردان تنها فرزان عاشورزاده از ایران و «دیمیتری شوکین» از ازبکستان موفق به کسب مدال طلا شد و سایر قهرمانان یا از دور مسابقات حذف شدند و یا به سختی مدال‌های نقره و برنز کسب کردند.

«سروت تازه گل» از ترکیه، مسعود حجی‌زواره از ایران، «تائه هون کیم» از کره‌جنوبی و «رادیک عیسی اوف» از آذربایجان شاخص‌ترین نفراتی بودند که از رسیدن به مدال طلا بازماندند. اما بودند تکواندوکارانی که بعد از رقابتهای جهانی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند. «نافیا» از ترکیه و «علیزاده» از ایران که در مسابقات جهانی مدال برنز کسب کرده بودند، در این رقابتها با ارائه نمایشی بهتر صاحب مدال طلا شدند.

اما در این مسابقات ۳۲ مدال توزیع شد که تنها ۱۹ کشور موفق به مدال شدند. در این بین کره‌جنوبی با ۳ طلا، یک نقره و دو برنز بهترین عملکرد را داشت. تیم ملی ایران با ۲ طلا و یک برنز بعد از کره‌جنوبی عملکرد بهتری نسبت به سایر تیم‌ها داشت. ترکیه، ساحل عاج و ازبکستان هم هر کدام یک طلا کسب کردند. در این بین روسیه توفیق چندانی نداشت و تنها موفق به یک نقره و یک برنز شد.

تیم ملی کشورمان در این مسابقات هفت نماینده داشت که علیرضا نصرآزادانی، مسعود حجی‌زواره، شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده از دست‌يابی به مدال بازماندند. فرزان عاشورزاده و کیمیا علیزاده دو مدال طلا و ابوالفضل یعقوبی هم یک مدال برنز برای تیم کشورمان کسب کردند.

در پایان این دوره از مسابقات به دارندگان مدال طلا ۴۰ امتياز در رنکنیگ المپیکی و ۵ هزار دلار جایزه نقدی، دارندگان مدال نقره ۲۴ امتياز و ۳ هزار دلار جایزه نقدی و دارندگان مدال برنز ۱۴.۴ امتياز و هزار دلار جایزه نقدی تعلق گرفت.

وزن ۴۹- کیلوگرم بانوان:
۱- سوی کیم (کره‌جنوبی) ۲- زاهوی لی (چین) ۳- وگدانوویچ (صربستان) و یلدیریم (ترکیه)

وزن ۵۷- کیلوگرم بانوان:
۱- کیمیا علیزاده (ایران) ۲- جید جونز (انگلستان) ۳- زوبیسک(کراوسی) و ملک هدایا (مصر)

وزن ۶۷- كيلوگرم بانوان:
۱- هايری او (كره‌جنوبی) ۲- مليسا پاگنوتا (كانادا) ۳- فريده عزيزف (آذربايجان) و سهام اساوالهی (مصر)

وزن ۶۷+ كيلوگرم بانوان:
1- نافيا (تركيه) ۲- دونگوالی (چين) ۳- بايانسا والكدين (انگليس) و گالادي اپانكيو (فرانسه)

وزن ۵۸- کیلوگرم مردان:
۱- فرزان عاشورزاده (ایران) ۲- کارلوس ناوارو (مکزیک) ۳- لوانت تونکات (آلمان) و تائه هون کیم (کره‌جنوبی)

وزن ۶۸- کیلوگرم مردان:
1- کیم هون (کره‌جنوبی) ۲- دائیه هون‌لی (کره‌جنوبی) ۳- ابوالفضل یعقوبی (ایران) و ماکسیم کرامتوف (روسیه)

وزن ۸۰- کیلوگرم مردان:
۱- صالح سیسه (ساحل عاج) ۲- آرون کوک (مقدونیه) ۳- استیون لوپز (آمریکا) و کولی بالی (مالی)

وزن ۸۰+ كيلوگرم مردان:
۱- ديميتری شوكين (ازبكستان) ۲- ولاديسلاو لارين (روسيه) ۳- چولهو (كره‌جنوبی) و ماهاما چو (انگليس)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه