محکوم به قهرمانی در رقابتهای آسیایی بودیم - درس‌های زیادی آموختیم

احمد صافی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد قهرمانی تیمش در مسابقات كاراته جام باشگاه‌های آسیا با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: کاراته در آسیای میانه رشد چشمگیری داشته است و کشورهای این منطقه سرمایه‌گذاری زیادی در این بخش انجام داده و بدون شک در آینده‌ای نزدیک برای کاراته ایران مشکل ساز خواهند شد.

وی افزود: سطح فنی این دوره از مسابقات به دلیل همین موضوع و همچنین کاراته‌کاهای زبده اروپایی در ترکیب تیم‌های مختلف بسیار بالا بود. کاراته کاهای ازبك، قزاق و حتی تركمنها و تاجیك‌ها خیلی ما را به زحمت انداختند و نفرات ما به سختی برابر آنها پیروز شدند.

سرمربی تیم کاراته دانشگاه آزاد افزود: کاراته فعلی آسیا به سرعت درحال پیشرفت و رسیدن به سطح اول جهان است، به همین دلیل در این كاراته نتایج خیلی سخت قابل پیش بینی است. تیم بانوان در سه وزن بازی اول را با رای داور برنده شدند و در ادامه با درک شرایط مبارزات بهتری به نمایش گذاشتند.

وی در مورد مسابقات کاتا هم اینگونه اظهارنظر کرد: در كاتا بخش بانوان نفر اول اروپا از اسپانیا در غالب تیم الاهلی شركت كرده بود. در كاتای نفرادی مردان «مروان» نَفَر اول آسیا از دوبی حضور داشت و تک چهره‌های سایر کشورها باعث شد رقابتهای این بخش فراتر از آسیا برگزار شود.

صافی در خصوص بازی نهایی بخش کومیته تیمی تصریح کرد: بهمن عسگری در فینال كومیته تیمی در برابر رقیب خود غافلگیر شد، حسن بیگی در یك لحظه جا ماند، پورشیب به سختی در فینال تیمی 6 بر 5 حریف خود را شکست داد و حسین سمندر دو یك پیروز از تاتامی خارج شد و علی فداكار هم رقیب خود را شکست داد تا قهرمان شویم. در مبارزه قبل از فینال هم مقابل قزاقستان تا نَفَر پنجم مسابقه ادامه داشت و مهدی سلطانی كار را تمام كرد تا به فینال برسیم.

وی با اشاره دوباره به سختی کار در جام باشگاه‌های آسیا اظهار کرد: سركان از ترکیه که در اروپا و جهان صاحب مدال است، به سختی موفق به کسب مدال برنز شد. ما محكوم به پیروزری و کسب عنوان قهرمانی بودیم چرا که با تیمی شناخته شده و مطرحی پای به آوردگاه تاشکند گذاشتیم. درنهایت هم با حمایت خوبی که از سوی دانشگاه صورت گرفت با شایستگی به این مهم دست یافتیم.

سرمربی تیم کاراته دانشگاه آزاد همچنین ادامه داد: در این مسابقات 17 مدال طلا توزیع شد که 9 مدال به نمایندگان ما رسید و درتحمل سختی و فشار زیاد به این مهم نائل آمدیم ولی درس‌های زیادی آموختیم.

وی در خصوص قضاوت داوران هم تاکید کرد: در کل داوری مشکلی نداشت و کم اشتباه انجام شد. جواد سلیمی رئیس کمیته داوران خیلی تاثیرگذار بود و پاتریك لیم رئیس داوران آسیا نظارت مستقیم روی مسابقات داشت و حتی در چند بازی مهم قضاوت هم کرد.

صافی در پایان گفت: از این پس باید به بازیهای سوپر لیگ فکر کنیم ولی آسیب دیدگی مهدی سلطانی، علی فداكار و ایمان سنچولی برای ما كار را سخت کرده است. امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی در ادامه این مسابقات کسب کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه