كيما عليزاده بازهم تاريخ‎ساز شد - یعقوبی برنز گرفت

به گزارش جوان ایرانی، کیمیا علیزاده با برتری مقابل جید جونز انگلیسی که قهرمانی المپیک لندن را در کارنامه دارد به مدال طلای وزن ۵۷- کیلوگرم رسید. این بازی با نتیجه ۳ بر ۳ مساوی شد و نماینده ایران در امتیاز طلایی موفق به شکست حریف خود شد.

عضو تيم تكواندو بانوان ایران با برتري ۸ بر ۴ مقابل زوبيسك از كرواسي راهی بازی نهایی شده بود.

وي در اولین دیدار خود و در یک مبارزه برتر «یون وي هوانگ» از چين تايپه را در پایان راند دوم ۱۲ بر صفر شکست داد و به دور دوم راه يافت. این تكواندوكار چين تايپه اي مدال نقره قهرماني جهان ۲۰۱۵ را در كارنامه داشت.

وی در دومین دیدار خود «ريچل بوت» از انگليس را نیز ۱۲ بر صفر از پیش رو برداشت و در مبارزه سوم خود نیز «جیوم لیم» از کره جنوبی را ۲۲ بر ۱۰ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی را پیدا كرد.

در بخش مردان و در رقابتهای وزن ۶۸- کیلوگرم ابوالفضل يعقوبي کار خود را برتری ۱۵بر۳ مقابل «ماكسيم پوتوين» دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۰۹ جهان از کانادا آغاز کرد. وی سپس با امتیاز طلایی در راند چهارم «جوز انتونيو روسيلو» از اسپانيا را شکست داد.

يعقوبي در مرحله یک چهارم نهایی در یک مبارزه نزدیک و دیدنی «الكسي دنيسنكو» از روسيه را ۱۵بر۱۴ شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد ولي در ابن مرحله به كره جنوبي باخت و برنز گرفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه