قطعی شدن مدال برنز علیزاده و یعقوبی - کاپیتان تیم ایران حذف شد

به گزارش جوان ایرانی، تیم ملی کشورمان در آخرین روز از مرحله نخست رقابتهای کسب امتیاز ورودی المپیک در سال ۲۰۱۵ امروز یکشنبه سه نماینده داشت. در وزن ۵۷- کیلوگرم زنان كيميا عليزاده که چندی پیش با کسب مدال برنز جهان در ورزش ایران تاریخ ساز شد در اولین دیدار خود و در یک مبارزه برتر "يون وي هوانگ" از چين تايپه را در پایان راند دوم ۱۲ بر صفر شکست داد و به دور دوم راه يافت. این تكواندوكار چين تايپه اي مدال نقره قهرماني جهان ۲۰۱۵ را در كارنامه داشت.

وی در دویم دیدار خود "ريچل بوت" از انگليس را نیز ۱۲ بر صفر از پیش رو برداشت و در مبارزه سوم خود نیز "جیوم لیم" از کره جنوبی را ۲۲ بر ۱۰ شکست داد و تا ضمن رسیدن به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند.

در بخش مردان و در رقابتهای وزن ۶۸- کیلوگرم ابوالفضل يعقوبي کار خود را برتری ۱۵بر۳ مقابل "ماكسيم پوتوين" دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۰۹ جهان از کانادا آغاز کرد. وی سپس با امتیاز طلایی در راند چهارم "جوز انتونيو روسيلو" از اسپانيا صفر را شکست داد. يعقوبي در مرحله یک چهارم نهایی در یک مبارزه نزدیک و دیدنی "الكسي دنيسنكو" از روسيه را ۱۵بر۱۴ شکست داد و مدال برنز خود را با صعود به نیمه نهایی قطعی کرد.

در همین وزن عليرضا نصرآزاداني در نخستین دیدار خود "ترنس جنجيس" از امريكا را که مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ را در کارنامه داشت ۸ بر ۳ از پیش رو برداشت. نصرآزاداني در دومین دیدار خود مقابل "دائي هون لي" از كره جنوبي ۵بر۶ بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت. تكواندوكار كره جنوبي مدال نقره المپيك لندن ۲۰۱۲ و ۲ مدال طلاي جهان در سال‌هاي ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ را در كارنامه دارد.

این دوره از مسابقات روز جمعه با حضور ۲۴۵ تکواندوکار از ۵۲ کشور در روسیه آغاز شد و تا ساعاتی دیگر به پایان خواهد رسید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه