قزوین در مسابقات کشوری کاراته به قهرمانی رسید

به گزارش جوان ایرانی، پنجاه و دومین دوره مسابقات کاراته سبک کان ذان ریو شنبه شب در قزوین به پایان رسید و کاراته کاران قزوینی بر سکوی نخست ایستادند.

در این مسابقات که به مدت یک روز در سالن ورزشی شهید رجایی دانشگاه پیام نور قزوین برگزار شد تیم استان قزوین برسکوی نخست ایستاد و تیم های البرز و مازندران هم دوم و سوم شدند.

در این رقابتها که با عنوان یادواره دکتر فرهاد وارسته بنیانگذار سبک کان ذان ریو کشور به عنوان مربی ورزشکار برگزار شد ۵۰۰ کاراته کا از ۱۲ استان کشور در قالب ۱۹ تیم حضور داشتند که در نهایت قزوین با کسب ۱۴ نشان طلا و ۲۰ نقره و ۲۶ برنز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

همچنین تیم استان البرز با ۱۴ طلا و ۷ نقره و ۱۳ برنز دوم شد و مازندران هم با کسب ۸ طلا و ۱۱ نقره و ۱۹ برنز بر سکوی سوم ایستاد.

در این رقابتها که در رده های سنی نونهالان و نوجوانان و جوانان و امیدها پیگیری شد استان تهران با ۵ تیم، مازندران با سه تیم و آذربایجان شرقی با دو تیم و قزوین، خوزستان، اصفهان، گیلان، کردستان، البرز، قم و خراسان رضوی حضور داشتند.

حمیدرضا داوری دبیر هیئت کاراته قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص این رقابتها گفت: سطح فنی این رقابتها خوب بود و قهرمانان خوبی در قالب ۱۹ تیم از ۱۲ استان کشور در این رقابتها حضور داشتند که در مجموع شاهد مسابقات قابل قبولی در این سبک بودیم.

وی درباره عملکرد تیم قزوین که در نهایت منجر به قهرمانی این تیم شد هم اظهارداشت: با توجه به تمرینات منظمی که از ماه های گذشته تیم های استان داشتند در مجموع قهرمانی این تیم دور از ذهن نبود و با توجه به حضور استان های صاحب سبکی مانند البرز و تهران و مازندران رقابت سختی برای فتح جام قهرمانی داشتیم که در نهایت هم این خواسته محقق شد.

وی درباره برنامه خود در راستای میزبانی از مسابقات مختلف کاراته هم گفت: در شهریورماه میزبان مسابقات کشوری شوتوکان خواهیم بود و علاوه برآن در دو سبک دیگر نیز درخواست میزبانی داده ایم که هنوز قطعی نشده است.

دبیر هیئت کاراته قزوین در خاتمه از مربیان و داوران و مسئولان کاراته که در راستای برگزاری این مسابقات همکاری کردند تشکر کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه