فرزان عاشورزاده به مدال طلا دست يافت - سهمیه المپیک قطعی شد

به گزارش خبرنگار مهر، نماینده وزن ٥٨- كيلوگرم کشورمان که تا پیش از این دوره از رقابتها نفر اول رنکینگ جهانی بود با کسب مدال طلا در این مسابقات حضور خود در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ را قطعی کرد. وی امروز دور نخست استراحت داشت و سپس در چهار مبارزه متوالی و با اختلاف رقبای خود را شکست داد و عنوان قهرمانی و مدال طلا را کسب کرد تا ضمن کسب ۴۰ امتیاز ، ۵۰۰۰ دلار نیز جایزه نقدی دريافت کرد.

عاشورزاده امروز بعد از استراحت در مرحله نخست ، "ويلتون تكسيرا" از برزیل را ۱٣ بر صفر ، "تائه مون چا" از كره جنوبی را ۱۷ بر۵ و " لوانت تونکات" از آلمان را ۱۰ بر ۵ شکست داد و به فینال رسید. فرزان در ادامه و براي كسب مدال طلاي اين رقابت ها، با "كارلوس ناوارو" مكزيكي مبارزه كرد كه در پايان با نتيجه ۸ بر ۵ به برتري رسيد و با شايستگي بر سكوي قهرماني وزن اول المپيكي اين رقابتها ايستاد.

امروز مسعود حجی‌زواره در وزن ٨٠- كيلوگرم پس از دو پیروزی برابر "مايكل فرناندز" اروپا از پرتقال و "رائول گارسيا" از اسپانيا در مبارزه سوم برابر "استيون لوپز" تکواندوکار نام آشنای آمريكا در راند چهارم و با امتیاز طلایی بازنده شد و از دست يابی به مدال بازماند.روز گذشته هم شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده توفیقی در این مسابقات نداشتند.

فردا یکشنبه در روز پایانی این مسابقات كيميا عليزاده در وزن ۵۷- كيلوگرم در نخستين گام و در قرعه‌اي دشوار، بايد با "يون وي هوانگ" از چين تايپه، نايب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ رقابت كند و در ادامه و در صورت پيروزي رو در روي برنده ديدار انگليس و تركيه قرار خواهد گرفت.

در وزن ۶۸- كيلوگرم، عليرضا نصرآزاداني ابتدا بايد با "ترنس جنجيس" از امريكا رقابت كند و در صورت پيروزي به مصاف برنده ديدار كره جنوبي و آلمان خواهد رفت. ابوالفضل يعقوبي نيز بايد با "ماكسيم پوتوين" از كانادا مبارزه كند و در صورت پيروزي برنده ديدار انگليس و اسپانيا را پيش رو دارد.

مسابقات جایزه بزرگ روسیه از سری مسابقات G۴ است و دارنده مدال طلا ۴۰ امتياز، دارنده مدال نقره ۲۴ امتياز و دارندگان مدال برنز ۱۴.۴ امتياز براي افزايش امتيازات رنكينگ المپيكي‌شان در راه كسب سهميه المپيك، بدست خواهند آورد.
همچنين به نفرات اول تا سوم به ترتيب ۵، ۳ و يك هزار دلار جايزه نقدي نيز اهدا مي شود.

این دوزه از مسابقات با حضور ٢٤٥ تكواندوكار از ٥٢ كشور روز گذشته در مسکو آغاز و فردا یکشنبه به پایان می رسد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه