طلای‌ رقابت‌های وان ‌فرانسه به پورشیب رسید

لیگ کاراته وان-پاریس

ذبیح‌الله پورشیب کاراته کای وزن 84- کیلوگرم تیم صدرای زیرآب مدال طلا نخستین مرحله لیگ جهانی پاریس فرانسه را بر گردن آویخت.

طلای‌ رقابت‌های وان ‌فرانسه به پورشیب رسید - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، در پایان نخستین مرحله لیگ جهانی که به میزبانی پاریس فرانسه با حضور 929 کاراته‌کا از 68 کشور برگزار شد، در وزن 84- کیلوگرم که قهرمانان اروپا و جهان حضور داشتند، ذبیح اله پورشیب نماینده تیم صدرای زیرآب کاراته کاهای قزاقستان(2-0)، انگلیس(6-0)، لهستان(5-4)، الجزایر(2-0) و تزنوس یونانی قهرمان اروپا(6-5) شکست داد و در دیدار فینال مقابل گوگیتای گرجستانی دارنده 2 عنوان قهرمانی جهان قرار گرفت و 3 بر صفر به برتری رسید تا سال 2015 را با مدال طلا آغاز کند.

آرگای ژاپنی نایب قهرمان جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی، گوکان از ترکیه دارنده عنوان قهرمانی اروپا و نفر سوم جهان، کاراته‌کای مصری دارنده مدال طلای آفریقا و نفر سوم جهان، کاراته‌کای آذربایجانی نایب قهرمان جهان و اروپا و حریف مقدونیه‌ای که 3 دوره عنوان سومی اروپا را در کارنامه داشتند نفراتی بودند که در وزن پورشیب شرکت کرده بودند.

در این رقابت‌ها در وزن 84+کیلوگرم ایمان سنچولی کاراته‌کاهای اسپانیا(8 بر صفر)، پرتغال(5-0)، اوکراین(8-0) از پیش رو برداشت در مقابل حریف آلمانی 4 بر صفر مغلوب شد تا در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه دهد. در این مرحله ابتدا نماینده هلند را 5 بر صفر و در ادامه حریف فرانسوی را 11 بر 6 شکست داد و مدال برنز این وزن را بر گردن آویخت.

در وزن 67-کیلوگرم سعید احمدی پس از استراحت در دور نخست، نمایندگان فرانسه(6-1)، آلمان(2-0) و اوکراین(8-3) را برد سپس برابر حریف فرانسوی(6-2) نتیجه را واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه دهد او در این گروه نماینده فرانسه را (13-8) برد و در دومین مبارزه مقابل تولار آقازاده از آذربایجان(3-4) شکست خورد و نتوانست صاحب مدال شود.

امیر مهدی زاده دیگر نماینده تیم صدرای زیرآب در این پیکارها که در وزن 67- کیلوگرم به میدان رفت حریفانی از روسیه(4-1)، آرژانتین(5-3)، اسپانیا(2-0)، مقدونیه(4-0) و سپس برابر کاراته‌کای مجارستانی(2-1) مغلوب شد و با توجه به اینکه این کاراته نتوانست به دور فینال راه یابد مهدی زاده هم نتوانست به مدال برسد.

در همین وزن حسین سمندر در نخستین دیدار برابر نماینده مقدونیه 3 بر 2 شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

محمد شهریاری در وزن 60-کیلوگرم، مقابل حریف فرانسوی 8 بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن 75-کیلوگرم ابراهیم حسن بیگی نماینده آرژانتین را 5 بر صفر برد و در ادامه 3 بر 2 از کاراته کای گرجستانی باخت و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن آرش علی نژاد مقابل نماینده مراکش 5 بر یک مغلوب شد و حذف گردید.

در بخش کاتای تیمی مردان هم تیم منتخب تبریز متشکل از احد شاهین، آرمین روشنی و فرزاد محمد خانلو ابتدا نماینده اسپانیا را 5 بر صفر برد و سپس مقابل تیک کویت 3 بر 2 نتیجه را واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه دهد. در این جدول ابتدا حریفی از اوکراین را 5 بر صفر مغلوب کرد و در برابر تیم ایتالیا 5 بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در بخش بانوان هم فاطمه چالاکی در اولین مبارزه برابر حریفی از اسلواکی 2 بر یک شکست خورد و حذف شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه