تیم مردان تکواندو ایران قهرمان شدند - انصراف از رقابت‌های تیمی

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از کره جنوبی، رقابتهای تکواندو در این دوره از بازیهای با حضور ۵۴۶ تکواندوکار از ۷۰ کشور دنیا به مدت شش روز برگزار شد که در نهایت تیم مردان ایران با کسب چهار مدال طلا ، یک نقره و دو برنز عنوان قهرمانی را با خود اختصاص داد.

کره جنوبی قهرمان سنتی تکواندو جهان که میزبانی این دوره از رقابتها را برعهده دارد با کسب دو طلا ، سه نقره و یک برنز پائین تر از ایران در مکان دوم ایستاد و بلژیک با یک طلا و یک نقره عنوان سوم را کسب کرد و ترکیه با یک طلا و یک برنز ، قزاقستان ، ازبکستان و کرواسی نیز هرکدام با یک طلا عناوین چهارم تا هشتم را کسب کردند. قابل ذکر است مدالهای پومسه و مبارزه با هم محاسبه شده است.

اما در مجموع مردان و بانوان کره جنوبی با هفت طلا ، چهار نقره و دو برنز قهرمان شد. ایران با ۵ طلا، یک نقره و ۳ برنز در مکان دوم ایستاد و چین با سه طلا ، یک نقره و سه برنز روی سکوی سوم قرار گرفت. چین تایپه با یک طلا ، سه نقره و شش برنز ، ترکیه با یک طلا ، یک نقره و شش برنز و تایلند با یک طلا ، یک نقره و یک برنز عناوین سوم تا ششم را کسب کردند.

امید عمیدی ، سعید رجبی ، آرمین هادی پور و سید احمد خسرو فر ، اکرم خدابنده پنج مدال طلا ، مهدی جمالی یک مدال نقره ، تیم پومسه بانوان (سلحشوری ، قادریان و قاسمی) ، مهران عسگری و جواد امیری سه برنز برای تیم تکواندو ایران در این دوره از مسابقات کسب کردند.

امروز دوشنبه رقابتهای تکواندو در بخش تیمی برگزار می شود که در بخش بانوان تیم سه نفره کشورمان در نخستین گام برابر فرانسه قرار گرفت که در نهایت ملی پوشان کشورمان با نتیجه ۲۰ بر ۶ شکست خوردند و از صعود به مرحله بعدی بازماندند.

تیم تکواندوی مردان نیز در اولین دیدار باید به مصاف اردن می رفت که بنا بر صلاح دید کادر فنی تيم ملي تكواندو و فدراسیون تکواندو، با توجه به حضور این تیم در تورنمنت کره جنوبی و احتمال مصدومیت ملي‌پوشان كشورمان، از حضور در مسابقات انصراف دادند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه