تصمیم عجیب برای تیم ملی ووشو - دفاع اوجاقی از حضور مربی کشتی

به گزارش جوان ایرانی، تیم ملی ووشو کشورمان حضور در رقابتهای جهانی اندونزی را پیش رو دارد. رقابتهایی که برای ووشو ایران در راه دفاع از عنوان نایب قهرمانی دوره قبل خود از اهمیت بالایی برخودار است. فدراسیون ووشو برای حضوری موفق در این رقابتها برنامه های متنوعی را مدنظر قرار داده است. از انتخاب زودهنگام کادر فنی گرفته تا برنامه های تمرینی، مسابقات جام پارس و دیدار دوستانه با چینی ها در تهران همه و همه نشان از عزم بالای فدراسیون برای رسیدن به این هدف بزرگ دارد.

اما نکته‌ای که هفته گذشته با واکنش های متفاوت مواجه شد انتخاب یک مربی کشتی در کادر فنی بود. علیرضا رضایی منش دارنده مدال برنز کشتی قهرمانی آسیا و طلای دانشجویان جهان که هم اکنون عضو کمیته فنی فدراسیون کشتی است با تصمیم مسوولان فدراسیون ووشو به کادر فی تیم ملی در بخش ساندا اضافه شد.

در واقع با توجه به ماهیت مبارزات ساندا و اینکه نزدیک به نیمی از تکنیک ها در زمان درگیری از سوی ووشوکار اجرا می شود یک مربی آشنا به اینگونه فنون می توانست برای ووشوکاران مفید واقع شود. هر چند باید مربی انتخاب می شد که بتواند فنون ووشو را با ترکیبی از کشتی به ووشوکاران آموزش دهد.

حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو با دفاع از این تصمیم به مهر گفت: در مبارزات ساندا وقتی یک ووشوکار حریف خود را با اجرای فن به زمین می زند ، زمانی امتیاز به او تعلق می گیرد که خودش به زمین نخورد. در چنین شرایطی ما نیاز داشتیم مربی به تیم اضافه شود که بتواند فنون ترکیبی را به اعضای تیم ملی آموزش دهد و در نهایت پس از جلسات متعدد در فدراسیون به استفاده از یک مربی کشتی رسیدیم.

وی ادامه داد: در این رابطه نیز چند جلسه با مسئولان فدراسیون کشتی داشتیم. علیرضا رضایی نایب رئیس و رسول خادم رئیس فدراسیون در این راه خیلی به ما کمک کردند تا بتوانیم مربی را انتخاب کنیم که ما را در رسیدن به اهداف خود یاری دهد. با همین مشورت ها نیز به انتخاب علیرضا رضایی منش رسیدیم.

سرمربی تیم ملی ووشو به اهمیت حضور یک مربی کشتی در کنار تیم ملی اشاره کرد و گفت: برتری ما در مقابل ووشوکاران چینی همین آشنایی به فنون درگیری است. در مسابقات آسیایی اینچئون محسن محمد سیفی روی همین قابلیت فنی رقیب چینی را شکست داد. بررسیهای ما نشان داده که برای موفقیت بیشتر در ساندا باید این قابلیت را در بین سانداکاران تقویت کنیم.

اوجاقی در پایان گفت: برنامه استفاده ما از این مربی کشتی به صورت کامل تدوین شده است. ما از رضایی منش آموزش نمی خواهیم او باید به کادر فنی کمک کند که فنون درگیری را با استفاده ترکیبی از فنون کشنی به بهترین شکل استفاده کنیم. حضور او مقطعی است و برای کمک به کادر فنی کنار ما خواهد بود.

به نظر می رسد این انتخاب از سوی فدراسیون ووشو یک حرکت رو به جلو در راه مبارزه مسقیم با رقیب اصلی یعنی چینی هاست. بررسی سابقه مبارزه ووشوکاران ایرانی با حریفان چینی نشان می دهد استفاده مناسب از فنون درگیری عامل بیشترین پیروزیهای نمایندگان کشورمان بوده است. شاید به همین دلیل هم ملی پوشان ووشو از این تصمیم مسئولان استقبال کرده اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه