اولویت نخست فدراسیون جودو توسعه و استعدادیابی در آموزشگاه ها است

به گزارش جوان ایرانی، محمدعلی رستگار شامگاه یکشنبه در حاشیه برگزاری در مجمع انتخاب رئیس‌هیئت جودو و کوراش استان خراسان رضوی اظهار داشت: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای چهار جانبه میان فدراسیون جهانی جودو، وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و امور جوانان و فدراسیون جودو برای دسترسی به این هدف به امضا رسیده است.

وی با بیان اینکه سال ۹۴ برای رشته جودو سال توسعه جودو آموزشگاهی و نخبه‌یابی است ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه امضا رسیده بین وزارت آموزش و پرورش و فدراسیون جودو لذا فضای فیزیکی مورد نیاز این رشته توسط آموزش و پرورش و امکانات توسط فدراسیون جودو تامین می‌شود.

وی بیان کرد: این کانون ها تا دو ماه آینده در سراسر کشور ویژه آموزش نونهالان و نوجوانان و استعدادیابی راه اندازی می شود.

وی افزود: با اعمال این تفاهم نامه بستر استعداد یابی و حضور تمامی علاقمندان به این رشته در آموزشگاه ها و مدارس فراهم می شود.

رستگار بیان کرد: خراسان رضوی در این رشته بسیار ستعد است و تا کنون توانسته مقام های درخشانی را کسب کند لذا در این راستا از ارایه برنامه‌های آموزشی، تامین مربی و کمک‌های مادی در راستای توسعه این ورزش در این استان دریغ نخواهد شد.

وی اذعان کرد: سرمایه گذاری و توجه به این رشته در خراسان رضوی به طور حتم می تواند نخستین مدال المپیکی را برای ایران توسط ورزشکاران این استلان به همراه داشته باشد.

وی در خصوص حمایت از هیئت های جودو سراسر کشور نیز گفت: در طی چند سال گذشته توزیع تاتامی نیمه بها از سوی فدراسیون در سطح کشور متوقف شده بود که خوشبختانه با تلاش فدراسیون این اقدام از سرگرفته شده و در چندماه گذشته ۵۰ تخته تاتامی نیمه بها بین هیئت های جودوی کشور توزیع شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه