آیا علت طلاق می تواند رابطه جنسی می باشد؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مردان سوال می کنند در مورد این است که آیا علت طلاق ها رابطه جنسی مشکل دار می باشد؟ در پاسخ باید گفت بله علت بسیاری از طلاق ها مشکلات رابطه جنسی است.

رابطه جنسی و طلاق

دکتر شیخ : یک رابطه جنسی صحیح و بدون مشکل استحکام زندگی زناشویی را افزایش داده و بسیاری از مسایل و مشکلات فیمابین زوجین را به حاشیه می راند و بالعکس یک رابطه جنسی مشکل دار باعث می شود بسیاری از مشکلات کوچک و پیش پا افتاده به مسایلی اساسی و بزرگ تبدیل شوند. در کشور های غربی که مسایل جنسی نقش تابو نداشته و افراد به راحتی در مورد آن اظهار نظر می کنند بسیاری از دادخواستهای طلاق از سوی زنان به دلیل عدم ارضا شدن در رابطه جنسی به دادگاه ارایه می شود و قاضی پس از اثبات موضوع به راحتی حکم به طلاق می دهد. اما در کشور ما به علت آنکه موضوعات مرتبط با مساله جنسی در حکم تابو است و صحبت کردن در مورد آنها سخت و دشوار است چه زنان و چه مردان به جای مطرح کردن مشکلشان در رابطه جنسی به بهانه کردن بسیاری دیگر از مسایل پرداخته و به دنبال حل مشکل اصلی نیستند. بسیاری از زنان و مردانی که علیرغم متاهل بودن به خیانت به همسرشان روی می آورند به دلیل مشکلشان در رابطه جنسی است. زنانی که در رابطه جنسی ارضا نمی شوند در زندگی بهانه گیر و پرخاشگر می شوند. مردانی هم که در از رابطه جنسی رضایت ندارند به تند خویی و بد اخلاقی و بی حوصلگی می پردازند و بر سر هر مساله کوچک و بزرگ با همسرشان در گیر می شوند.

همانگونه که در مطالب قبلی بیان نموده ام بزرگترین مشکل جامعه ما عدم آموزش صحیح مساله جنسی است. روشهای فراگیری مسایل جنسی کانالهای  ماهواره و یا کلیپهای پورنو و سکسی است و یا تبادل اطلاعات با دوستان و همسالان. همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از رفتارهای جنسی در جامعه دچار مشکل باشند و افراد در برقراری رابطه جنسی مشکل داشته باشند.

اگر در برقراری رابطه جنسی اصول آن رعایت و عمل به درستی انجام شود عشق و علاقه زوجین به همدیگر افزایش یافته و رابطه عاطفی بهتری بین ایشان برقرار می گردد و زندگی مستحکم تری خواهند داشت. پس تلاش کنیم در زندگی خود ضمن کسب اطلاعات صحیح رابطه بهتری با هم داشته باشیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه